Паприка

Паприка — приправа, змолота з сушеного солодкого м’ясистого перцю Capsicum annum червоних сортів. Червоний стручковий перець — рослина родини пасльонових, що досягає у висоту 1,5 м. На своїй батьківщині — це багаторічний напівчагарник, а в країнах помірного клімату обробляється в культурі як однорічна рослина. Пагони прямостоячі, гіллясті, стебло біля основи здерев’янілий. Білі квітки розташовуються в місцях розгалуження стебла зазвичай по одному. Плоди — зелені стручки з насінням, які у міру дозрівання стають червоними. Як пряність використовується мелений червоний перець (паприка), для чого стручки перцю спочатку сушать, а потім розтирають в порошок. Серцевину і насіння видаляють, а м’якоть висушують і розтирають у порошок, що володіє характерним яскраво-червоним кольором і легким солодкуватим смаком з відтінком гіркоти.
Батьківщиною червоного стручкового перцю (паприки) є Південна Америка. В даний час цю культуру вирощують переважно в США, Іспанії, Туреччини та Угорщини.

Спеція паприка володіє гострим, пекучим і солодким смаком. При нагріванні надає стравам яскраво червоний колір. Паприка — найулюбленіша спеція угорської та болгарської кухень. Паприка також популярна у німців, іспанців, мексиканців, в азіатській кухні. І в Середземноморської Європі.

паприка-статья-1

Паприка містить алкалоїд, капсаїцин (0,7%), який обумовлює подразнюючу дію і пекучий смак, цукри, білки, вітаміни С, P, B1, B2, каротин, ефірне і жирне масла, стероїдні сапоніни.
Вміщені в паприці речовина капсаїцин має властивості антиоксиданту і знеболюючого.

Паприка чудово поєднується з м’ясом і птицею. Одним їх найпопулярніших угорських страв з паприкою є гуляш — середнє між супом і другою стравою. Сама назва «папрікаш» говорить про використання паприки в цій традиційній угорській страві, в якому м’ясо готується зі сметаною. Чудову угорську страву бограш також готують з паприкою.
Паприку можна додавати в невеликих кількостях до риби і морепродуктів. Наприклад, паприку додають при варінні до раків.
Багато супів складаються в гармонійну дружбу з паприкою.
Паприка додає пікантність гарячих страв з овочів. Вона відмінно поєднується з томатами, квасолею, капустою, картоплею.
Деякі сорти сирів досить гарні з паприкою. Також спецію додають в сир.
До багатьох соусів додають паприку. Немислимий без неї, наприклад, чилі-соус, безліч кетчупів, Ворчестерширський соус.
Паприка чудово поєднується з такими прянощами, як часник, коріандр, базилік, лавровий лист, мускатний горіх, петрушка, кріп.
У паприці міститься цукор, тому її потрібно нагрівати в рідині (воді, маслі, жирі), інакше вона підгорить і стане гіркою.

паприка-статья-2

Паприка відноситься до розігріваючих спецій, завдяки цьому спеція полегшує біль в суглобах, покращує кровообіг, і в цілому підвищує енергійність і діяльність мозку.
Паприка збуджує апетит, і в цілому покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
Зберігати паприку потрібно в сухому темному місці не більше 6 місяців. Колір прянощі повинен бути яскраво-червоним. Якщо вона потемніла, це означає, що пора купувати більш свіжу паприку.

ДО ЄНЦИКЛОПЕДІЇ