Шамбала

Шамбала (фенугрек, пажитник) — однорічна пряно-ароматична рослина, заввишки 50-60 см. Належить до родини бобових. Цвіте невеликими жовтими квітами. Плоди утворюються в стручках трикутної форми, коричнювато — жовтого кольору (4 мм), не менше як 20 штук в стручку. За смаком солодкуваті з гірчинкою, смак покращується після обсмажування, набуває смаку паленого цукру.

шамбала1

Шамбала має лікувальні властивості, її використовують у фармацевтиці. Вона містить 30 % слизу, який іде на виготовлення бактерицидних пластирів. Використовується як відхаркувальний та протизапальний засіб.

шамбала2

Молоденькі листочки шамбали додають до салатів, супів та соусів. Найбільше використання має сухе та змолоте насіння: воно береться за основу багатьох приправ: карі, хмелі-сунелі, із замоченого насіння на Близькому Сході виготовляють соус хільбе; використовують у кондитерських виробах. Перед помолом насіння часто злегка підсмажують. Насінням ароматизують деякі сорти сиру. Також використовують висушену верхівку рослини, розтерту в порошок. Ці прянощі додають до страв з картоплі, грибів, цибулі.

ДО ЄНЦИКЛОПЕДІЇ