Перець духмяний (горошком) 15 г
Країна походження: Мексика
Сорт: Вищий
Розфасовка: 15 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ГОСТ 49045-91
Застосування: згідно кулінарних рецептів при приготуванні перших страв та консервуванні овочів.

Духмяний або англійський, ямайський перець (лат. Pimēnta diōica, лат. Pimenta officinālis) — вічнозелене дерево родини миртових (Myrtaceae), яке сягає у висоту до 15 м, вирощується заради своїх плодів.

Сильний аромат, схожий на гвоздику з відтінком кориці та мускатного горіху; смак такий же, але з перцевою гірчинкою.
Плоди містять від 2 до 5% ефірної олії (точний вміст значною мірою залежить від часу збирання врожаю). Основним компонентом є евгенол (від 65 до 85%), а також евгенолу метиловий ефір, 1,8-цинеол і α-феландрен.

Поширеною стравою є фаршироване перцем м’ясо, що смажиться на багатті з гілок духмяного перцю. Це дещо нагадує використання мирту у країнах Середземномор’я.

Також духмяний перець вирощують у Мексиці, хоча і гіршої якості. Там він входить до складу знаменитих соусів mole.

Найбільше споживання духмяного перцю спостерігається у Європі, особливо, в Англії. Британці використовують його для приготування соусів та рагу, а також для маринування овочів (разом з насінням білої гірчиці). Духмяний перець також досить популярний у США, де кухарі використовують його у багатьох традиційних стравах.

На європейському континенті духмяний перець є менш популярним, однак його додають у фарші для сосисок, а у Скандинавії часто використовують для приготування випічки з м’ясом. Також в Скандинавії популярними прянощами є насіння кардамону та кріп.

Духмяний перець використовується при нетравленні шлунка і зовнішньо при невралгічних або ревматичних болях.

Запашний перець дратує слизисті оболонки, тому слід тримати його подалі від рота, носа і статевих органів.