Кориця (палички) 15 г
Країна походження: Індонезія
Сорт: Вищий
Розфасовка: 15 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ГОСТ 29049-91
Застосування: додають в рідкі страви, для приготування рагу, рису (плову), різноманітних маринадів, для ароматизації та декору різноманітних напоїв (глінтвейну, чаю по-східному, кофе).

Кориця — це рід вічнозелених тропічних дерев, що досягають у висоту 10 метрів. В якості прянощів використовується сушена кора деяких видів рослин. Найвідоміші сорти — кориця цейлонська (справжня) і кориця китайська.

Аромат і смак кориці обумовлений ароматичною олією, що міститься в кориці в кількості від 0,5% до 1%. Це ефірне масло (коричне масло) виходить після подрібнення кори, вимочування її в морській воді і подальшою швидкою перегонки настою. Масло жовто-золотого кольору, з характерним запахом кориці і пекучим ароматним смаком. Окисляючи з часом, масло темніє і набуває смолисту структуру.

Вміщені в кориці цукор, деревна смола, дубильні і ефірні речовини сприяють поліпшенню апетиту і процесу травлення.

В цілому вигляді корицю додають в рідкі страви. Закладають її за 7-10 хвилин до готовності гарячої страви і безпосередньо перед подачею на стіл — у фруктові салати, сирні маси і т.д.

Цілі палички кориці можна використовувати для приготування рагу, рису, гороху і т.п. Спочатку паличку потрібно прожарити трохи в маслі до появи аромата. Перед подачею на стіл її можна вийняти.

У східній, середньоазіатській і закавказькій кухні корицю додають при приготуванні холодних і гарячих страв, домашньої птиці і других страв з баранини. Також кориця входить до складу різноманітних сумішей сухих прянощів – карі, єреванська суміш, сухі духи, а також в суміші для фруктових, грибних і м’ясних маринадів. Корицею ароматизують лікери, пунші, домашні напої і десерти.

У Росії з корицею традиційно готували молочні супи, оладки, каші і заливну рибу. Її використовують для ароматизації напоїв, маринадів, печива, булочок і солодких страв з сиру і фруктів, додають в овочеві та фруктові салати, в страви з птиці, свинини і баранини.