Перець червоний (мелений) 15 г, 20 г
Країна походження: Індія
Сорт: Вищий
Розфасовка: 15 г, 20 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ГОСТ 29053
Застосування: застосовують як приправу до рибних, м’ясних, овочевих страв і супів згідно кулінарних рецептів

Червоний перець чилі (Capsicum frutescens, annuum) — найгостріший персонаж в кулінарних історіях.
Назва гострого перцю чилі походить від ацтекського chilli — червоний, його батьківщиною вважається екваторіально-тропічна Америка.

Червоний перець чилі одна з найпопулярніших спецій у всьому світі, що володіє пекучої гостротою. Можливо, це пов’язано з тим, що в цієї пряності міститься капсаїцин — речовина, яке тягне виділення ендорфінів, «гормонів щастя». Втім, основна причина затребуваності гострого перцю в його універсальності і сполучуваності з більшістю продуктів та інгредієнтів.

Гострий червоний перець чилі використовується в соліннях, салатах, основних блюдах, соусах, супах, маринадах, напоях і навіть в десертах (найдавніший індіанський рецепт — шоколад з перцем чилі).
Червоний перець додають в овочеві страви, рис, картопляне пюре і бобові. Він входить до складу гострих соусів «Табаско» і «Аджика».

Червоний перець володіє сильним пряним ароматом і смаком від пряного до гострого і навіть дуже пекучого (обумовлений вмістом фенольного з’єднання капсаїцину (ваніліламід деціленової кислоти), якого немає в солодкому болгарському перці). Капсаїцин міститься в насінні, прожилках і шкірці плоду.

Червоний перець містить велику кількість вітамінів С і А. Зелений перець (незрілий червоний перець) містить значно менше цих вітамінів. Крім того, перець є хорошим джерелом вітамінів групи B, і зокрема вітаміну B6. Червоний перець багатий також калієм, магнієм і залізом. Крім капсаїцину, в плодах знайдені 1,5% ефірного масла, жирне масло.