Перець чорний (горошком) 15 г, 50 г
Країна походження: В'єтнам
Сорт: Вищий
Розфасовка: 15 г, 50 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ГОСТ 29050
Застосування: застосовують як приправу до рибних, м’ясних, овочевих страв і супів згідно кулінарних рецептів

Перець Piper nigrum сімейство Перцеві (Piperaceae) — король спецій його використовують в кожному будинку на планеті, він являє собою плоди кучерявого куща.
Чорний перець іноді називають ще «малабарською ягодою» за місцем його природного проростання — Малабарських островів. У природі чагарник обвиває дерева, піднімаючись вгору. З тих пір, як перець став сільськогосподарською культурою, для нього на плантаціях встановлюють жердини, як для хмелю, і цим обмежують його зростання на висоту до 4-5 м. Рослина являє собою лазячий чагарник, що досягає у висоту 15 м. Листя мають довжину 80 -100 мм. Після закінчення цвітіння виростають круглі плоди, спочатку зеленого кольору, потім вони набувають жовтий чи червоний колір.
Вміст корисних речовин: Гострота перцю залежить від піперина. Крім того він містить піролін, хавіцін, цукор, фермент, ефірні масла і крохмаль, алкалоїди, камедь. Слід мати на увазі, що ефірні масла при неправильному зберіганні перцю випаровуються.

Чорний перець використовується в будь-яких стравах — навіть в десертах (старовинний рецепт російських пряників, індійські, прибалтійські печива) і солодких напоях (сбитень, чай, кава, різні коктейлі).

Перець вживається для супів, підлив, соусів, овочевих салатів, маринадів. При приготуванні всіх видів м’яса, включаючи дичину, савойської капусти, квасолі, гороху, сочевиці, квашеної капусти, гуляшу, яєць, сирів, томатів, риби, консервованих овочів і для великої кількості інших страв, які готуються в нашій кухні. Без чорного перцю не обходиться домашній забій свині, виготовлення ковбас і цілий ряд виробів з м’яса.

Чорний перець — універсальна пряність до багатьох страв. У продаж він надходить у вигляді горошин або меленим. Найбільшим ароматом володіють мелені горошини перцю. У молотом вигляді чорний перець використовують для заправки різних страв, фаршів, начинок. Перець додають у страви незадовго до готовності, інакше, при тривалому варінні, страва набуває зайву гіркоту. Мелений перець рекомендується зберігати герметично упакованим, в іншому випадку він швидко видихається і втрачає свої властивості.