Барбарис (сушений) 10 г
Країна походження: Іран
Сорт: Вищий
Розфасовка: 10 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ГОСТ 21908-93
Застосування: незамінний при приготуванні плову. Також додається до шашлику, люля-кебаб, до бульйонів з баранини, до кислих пікантним соусам, до дичини, яловичині і телятині, може використовуватися для приготування напоїв

Барбарис — рід чагарників Berberis сімейства барбарисових, з 200 видів якого в кулінарії використовують в основному барбарис звичайний Berberis vulgaris. Всього налічується близько 500 видів головним чином в Північної півкулі. Барбарис звичайний — гіллястий сильно колючий чагарник висотою 1,5-2 м, з потужною кореневою системою. Листя дрібне, завдовжки 3-4 см, восени стають вогненно-червоними. У гроноподібних суцвіттях до 25 дрібних яскраво-жовтих квіток. Цвіте цей барбарис в травні, на Півночі найчастіше в першій половині червня. Плоди — соковиті яскраво-червоні ягоди довжиною до 2 см, масою 0,3 г, довго зберігаються на кущах восени.

Ягоди барбарису вважаються низькокалорійним і дієтичним продуктом. У 100 г барбарису міститься 29 кКал. А енергетична цінність желе з барбарису — 218 кКал на 100 г, тому його надмірне вживання може негативно позначитися на фігурі. Але калорійність компоту з барбарису всього 112 кКал на 100 г.
Харчова цінність в 100 грамах: Білки – 1гр, Жири – 9.5гр, Вуглеводи – 0.7гр, Зола – 85гр.

Плоди барбарису містять в собі каротиноїди (ксантофіл, лютеїн, хрізантемаксантін, зеаксантин, ауроксантін, флавоксантин, капсантін і т.д.), вуглеводи, дубильні речовини, пектинові речовини, золу, органічні кислоти, макро- і мікроелементи, вітаміни Е, С і бета-каротин. Листя і коріння барбарису містять в собі 11 алкалоїдів (основними є берберин, оксіакантін, пальматин, колумбамін, ятроріцін). Також в листі барбарису містяться вітаміни С, Е, К, яблучна і лимонна кислота, каротиноїди, алкалоїди, смолисті і дубильні речовини.