Паприка (мелена) 15 г
Країна походження: Китай
Сорт: Вищий
Розфасовка: 15 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ТУ У 10.8-38983027-001:2014
Застосування: страви з м’яса, риби, овочів та соуси

Паприка — приправа, змелена з сушеного солодкого м’ясистого перцю Capsicum annum червоних сортів.
Як пряність використовується мелений червоний перець (паприка), для чого стручки перцю спочатку сушать, а потім розтирають в порошок. Серцевину і насіння видаляють, а м’якоть висушують і розтирають у порошок, що володіє характерним яскраво-червоним кольором і легким солодкуватим смаком з відтінком гіркоти.
Батьківщиною червоного стручкового перцю (паприки) є Південна Америка. В даний час цю культуру вирощують переважно в США, Іспанії, Туреччини та Угорщини.

Спеція паприка володіє гострим, пекучим і солодким смаком. При нагріванні надає стравам яскраво червоний колір. Паприка — найулюбленіша спеція угорської та болгарської кухень. Також популярна у німців, іспанців, мексиканців та в азіатській кухні і в Середземноморській Європі.

Паприка містить алкалоїд, капсаїцин (0,7%), який обумовлює подразнюючу дію і пекучий смак, цукри, білки, вітаміни С, P, B1, B2, каротин, ефірне і жирні масла, стероїдні сапоніни.
Вміщена в паприці речовина капсаїцин має властивості антиоксиданту і знеболюючого.

Паприка чудово поєднується з м’ясом і птицею. Одним з їх найпопулярніших угорських страв з паприкою є гуляш — середнє між супом і другою стравою. Сама назва «папрікаш» говорить про використання паприки в цьому традиційному угорському блюді, в якому м’ясо готується зі сметаною. Чудова угорська страва «бограш» також готується з паприкою.
Паприку можна додавати в невеликих кількостях до риби і морепродуктів. Наприклад, паприку додають при варінні до раків.
Більшість супів складаються в гармонійній дружбі з паприкою.
Паприка додає пікантність гарячим стравам з овочів. Вона відмінно поєднується з томатами, квасолею, капустою, картоплею.
Деякі сорти сирів досить гарні з паприкою. Також спецію додають до творогу.
До багатьох соусів додають паприку. Немислимий без неї, наприклад, чилі-соус, більшість кетчупів, Ворчестершірскій соус.