Зіра (кумін) 10 г
Країна походження: Індія
Сорт: Вищий
Розфасовка: 10 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ТУ У 10.8-38983027-001:2014
Застосування: додають до плову, смаженого м'яса з овочами, гарячі овочеві та бобові страви, супи, соуси та маринади, холодні закуски, у тісто

Кумин — насіння рослини сімейства зонтичних — Cuminum cyminum. Зовні нагадує кмин, але за смаком і цілющим властивостям значно перевершує його.

Кумин одна або дворічна, рідше багаторічна трав’яниста рослина висотою 40 -90 см. Зовні дуже нагадує кмин, тому їх часто плутають. Листки чергові, нижні — двічі трійчасто розсічені на тонкі лінійні сегменти. Квітки білі або червоні, в подвійних парасольках, які мають обгортки. Плід — довгастий 6 мм завдовжки і 1,5 мм шириною. Насіння більші, світліше, ніж у кмину, аромат у них більш сильний і гострий.

Плоди кумина містять 2,0 — 4,5% ефірного масла, до 16% камеді, дуже багаті ефірними маслами, білком, кальцієм, містить смолисті речовини і цукор.

У кулінарії використовують в основному насіння рослини. Вони мають сильний гіркуватий, трохи горіховий запах, який посилюється при розтиранні або обсмажуванні насіння. Зіра широко використовується в кулінарії, особливо у східній.
При цьому використовуються як цілі, або розмелене насіння зіри, так і порошок з них. Цілі насіння використовується при приготуванні, наприклад, плову, будучи при цьому відповідальним за аромат компонентом. Мелену -широко використовують тюркські народи при приготуванні страв з м’яса. Насіння зіри входять в широко поширену в Індії пряну суміш «гарам масала», що має безліч різних варіацій. Кумин широко використовується в мексиканській кухні.

Цілі насіння зіри є обов’язковою складовою східного плову, а мелені додають в знаменитий соус «Чилі».
У Киргизії зірою приправляють смажене м’ясо з овочами, додають для аромату в соуси, в маринад для м’яса. У Таджикистані та Узбекистані їй приправляють плов, супи, гарячі страви, холодні закуски, борошняні вироби.
В Індії зіру додають в овочеві страви, він входить до складу карі.
У грецькій кухні використовується рідко, в основному для приготування таких страв, як ковбаски по-смирнські, стіфато (тушковане м’ясо) і долмадес. Кумин (зіра) є обов’язковим компонентом хумуса (пюре-образної страви з нуту).
У Болгарії називається кіміон і використовується досить часто в м’ясних стравах. Основна приправа для фаршу, з якого робиться ковбаса суджук.

Прекрасно ця пряність доповнює різні страви з овочів.
Кумин є одним з головних компонентів при засолюванні огірків, капусти і томатів. З ним добре відварювати картоплю в мундирі. Суміш меленого кумина, коріандру і фенхелю можна додавати в варення, протерті ягоди або розмелені фрукти.